kot - zwierzęta i goście

Co ze zwierzakami, gdy pojawią się goście?

Co ze zwierzakami, gdy pojawią się goście?

Trzeba sobie powiedzieć, że w wielu domach traktuje się zwierzęta domowe tak naprawdę jak członków rodziny. Jeśli u nas tak również będzie trzeba pamiętać o tym, że zwierzęta mają w domu nie tylko prawa ale także pewne obowiązki. Taka podstawowa kwestia, na którą trzeba będzie zwracać uwagę to między innymi to, że goście nie muszą pokochać naszego zwierzaka tak jak my. Dlatego lepiej przygotować osobny pokój dla zwierzaka. Można go przedstawić, pokazać gościom, jednak, gdy widać, że jest niepokój albo też strach to trzeba psa schować i nie można próbować na siłę przekonywać takiej osoby, że to nasze zwierzę jest najdelikatniejsze i może czuć się bezpieczny.

Chowając zwierzaka będzie można także chronić się przed wieloma kłopotliwymi sytuacjami, w których pies będzie miał swoją rolę. Przede wszystkim może zniszczyć buty, skakać na gości, podrzeć rajstopy kobietom. W przypadku kota będzie trzeba się obawiać, żę przymierzy się do torebki naszego gościa.

W pewnych sytuacjach może być w domach taka praktyka, że zwierzak będzie jadł na tych samych talerzach co mieszkańcy. Oczywiście to błędne i bardzo niehigieniczne przyzwyczajenie. Oczywiście nie można robić tego przy gościach, nie powinno się nawet o tym mówić, nawet jeśli chcemy się w ten sposób pochwalić jak pięknie opiekujemy się nad zwierzakiem. Jeśli w domu jest taka praktyka to trzeba mieć dla gości osobne talerze. Starajmy się również unikać takich sytuacji, w których będziemy dawać jedzenie zwierzakom naszych gości. Będzie to nieeleganckie a jednocześnie może być tak, że właściciel nie będzie sobie tego życzył. Cudzych psów nie powinno się także brać na ręce, ponieważ może je to rozdrażnić.

Uczulenie na sierść

Wśród gości mogą być osoby, które są na sierść uczulone. Jeśli chcemy z taką osobą się spotkać i znamy ten problem powinniśmy raczej z taką osobą spotkać się kawiarni. Natomiast jeśli alergia objawi się już w naszym domu to zawsze warto mieć coś pod ręką co sprawi, że będzie można takiej osobie ulżyć, tzn najlepiej jakiś lek w domowej apteczce.

Gdy ktoś ma w naszym domu nocować to warto stworzyć komfortowe warunki i dlatego powinno się zamknąć psa w innym pomieszczeniu, tak by nie był w stanie z niego wyjść. Jeśli bowiem pojawi się w w pokoju gościa na pewno nie będzie to komfortowa sytuacja.

Oczywiście smycz, kaganiec, sprzątanie po naszym psie to bardzo ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę, ale to nie tylko dobre wychowanie, ale tak naprawdę powinniśmy to traktować jako obowiązek. Jeśli nie będziemy o to dbali to tak naprawdę może dojść do sytuacji, w której ukarani będziemy mandatem. Jeśli chodzi o restauracje raczej nie zabieramy tam psa, nawet jeśli restauracja na to pozwala.