leczenie chorego na serce psa

Leczenie chorego na serce psa

Leczenie chorego na serce psa

Jeden z właścicieli psa na jednym z forów pisze: ,, Ze śmiercią psa chorego na serce jest różnie – czasem jest spokojna czasem gwałtowna i niemiła tak jak u ludzi a czasem związana z długim cierpieniem na przykład w wyniku obrzęku płuc. Wiem ze to co piszę nie jest miłe ale tak juz jest i nic tego nie zmieni, sami musicie zdecydować czy czekać czy zdecydować o niej wcześniej nie czekając na cierpienia psa – wiem że trudno jest się zdecydować tym bardziej, że pies ma gorsze i lepsze dni – to charakterystyczne dla chorób serca.

Pamiętajcie tylko o jednym jeśli widzicie że gorsze dni zdarzają się codziennie a leki nie pomagają nie pozwólcie waszemu psu umrzeć w cierpieniach , po tylu latach zasłużył na spokojną śmierć”. Serce to bez wątpienia najważniejszy narząd organizmu. Pompuje krew, a jednocześnie doprowadzając tlen oraz składniki odżywcze do wszystkich komórek w ciele naszego zwierzęcia.

Choroby tegoż narządu są szczególnie niebezpieczne oraz wymagają od właścicieli poświęcenia uwagi czworonogowi oraz jego nawykom żywieniowym. Ukazuje się zatem, ze psy zmagają się z chorobami serca nie rzadziej niż my ludzie. Bowiem kłopoty z pracą mięśnia sercowego pojawiają się w każdym wieku, jak również płci czy wielkości pupila. Są trudne do wykrycia, w związku z czym bardzo istotne są okresowe badania, które skutkują szczególnym osłuchiwaniem klatki piersiowej.

W momencie, gdy nasz pies stroni jednak od wysiłku fizycznego, a spacery stały się nie przyjemnością, a sporym wysiłkiem należy dokładniej obserwować naszego psa. Ukazuje się również, że charakterystyczny dla chorób tegoż serca jest dość mocno zsiniały język i kaszel najczęściej w nocy bądź nad ranem. Pamiętajmy również, ze na chorobę serca szczególnie narażone są ,,psy otyłe”. W związku z czym, aby temu zapobiec powinniśmy odpowiednio zbilansować dietę czworonoga oraz zapewnić mu dobrze dobraną ilość ruchu.

Poza tym można również podawać czworonogowi karmę dedykowaną psom z nadwagą, która jednocześnie pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów. Miejmy również na uwadze, iż owe choroby serca mogą zostać wywołane poprzez zaburzenia zupełnie innych narządów wewnętrznych bądź mieć podłoże genetyczne.