pies dla samotnej osoby

Wybór zwierzęcia dla samotnej osoby

Wybór zwierzęcia dla samotnej osoby

Społeczne przekonanie o singlach jest takie, że to dla drugiej osoby wyrok. Jednak nie zawsze tak to musi wyglądać, czasami tak po prostu człowiek będzie sam decydował. Warto więć zapewnić sobie jakieś towarzystwo, np. zwierzaka. Jeśli chodzi o wybór zwierzęcia warto się dowiedzieć jaka propozycja akurat dla singla może być najlepsza. To ciekawe, by rozpoznać co jest nam obecnie proponowane w szczególny sposób.

Pies – najpopularniejszy wybór

Pierwsza myśl u wielu osób to oczywiście pies – jednak czy będzie to dobra decyzja? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wybór psa nie będzie prosty. Dodatkowo musimy również wiedzieć, że pies to zwierzę, które będzie zajmować nam sporo czasu, dlatego musimy się dobrze zastanowić czy pies jest dla nas odpowiedni. Między innymi powinniśmy sobie rozważyć czy mamy odpowiednio dużo czasu, by psem się zajmować. Jeśli ktoś ma pracę, która zobowiązuje do częstych wyjazdów to niestety musi liczyć się z tym, że pies nie będzie dla tej osoby dobrym wyborem. Trzeba także rozważać sobie warunki lokalowe jakie posiadamy. Warto także poczytać po różnych rasach psów, by zastanowić się, która z nich będzie najbardziej odpowiednia dla nas.

Dlaczego niektórzy wybierają kota?

Niektóre osoby mówią, że to kot będzie najlepszym przyjacielem dla osoby samotnej i idealnym towarzystwem. To takie zwierze, które na pewno zajmuje nam mniej czasu niż pies, dlatego jeśli ktoś będzie pracował wiele godzin to możliwe, że kot będzie dla niego zdecydowanie lepszą propozycją i dobrze będzie się sprawdzał.

Wybór ptaka czy gryzonia?

W małych mieszkaniach warto będzie postawić na małe zwierzaki, które nie zajmują nam wiele czasu. Świetnym wyborem będą tutaj ptaki i gryzonie, które nie będą zajmować wiele czasu, ponieważ raz dziennie wystarczy dać im pić i jeść a dodatkowo raz w tygodniu sprzątnąć w klatce. Będą one także zajmować mało miejsca co warto docenić. Dobrym wyborem będzie świnka morska albo też królik. To rozwiązanie odpowiednie dla dzieci, ponieważ te zwierzaki dość szybko się adaptują. Gorzej będzie z chomikiem, który ma dłuższy okres adaptacji i raczej krótko żyje. Warto zastanowić się również nad przeprowadzaniem badań alergologicznych by sprawdzić czy nie ma uczulenia na futro bądź pióra. Taki problem bowiem obecnie dotyczy wiele osób i na pewno dobrze będzie go wykluczyć. Jeśli się okaże, że taki problem będzie danej osoby dotyczył rozwiązaniem może być w tej sytuacji możliwość przygotowania akwarium z rybkami. Osoby dorosłe będą także miały lepszy kontakt z ptakami niż dzieci.